05-03-2021 04:22:21 
Czasopismo
Konferencja MMPE

KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI DLA KANDYDATÓW NA STUDIA TECHNICZNE I MATEMATYCZNE
Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej po raz szósty organizuje bezpłatny kurs przygotowawczy z matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne.
Rejestracja uczestników na zajęcia trwa do 07.11.2018 r.


RANKING KIERUNKÓW STUDIÓW
Z przyjemnością informujemy, że kierunek Matematyka prowadzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej został wysoko oceniony w najnowszym rankingu kierunków studiów"Perspektywy 2018".
Wyprzedzamy wiele wydziałów matematyki różnych uczelni w Polsce. Między innymi jesteśmy przed Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem Zielonogórskim,  Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie  oraz  Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Wyprzedzamy także wiele politechnik, które prowadzą kierunek matematyka. Między innymi jesteśmy przed Politechniką Poznańską oraz Politechniką Gdańską.


WARSZTATY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW
24 maja w Instytucie Matematyki odbyły się warsztaty matematyczne przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 z Zawiercia. Zajęcia prowadziły dr Jolanta Borowska, dr Katarzyna Freus, dr Ewa Ładyga oraz dr Katarzyna Szota.

PIKNIK NAUKOWY
W dniu 19 maja 2018 roku w Galerii Jurajskiej odbyła się trzecia edycja „Pikniku Naukowego” zorganizowanego przez Politechnikę Częstochowską. Naukowcy i studenci reprezentujący sześć wydziałów uczelni przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w celu pokazania, że naukę można połączyć z zabawą. W godzinach 12 – 18 można było uczestniczyć w pokazie eksperymentów fizycznych i chemicznych, doświadczeń i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Instytut Matematyki reprezentowały na Pikniku Naukowym dr Katarzyna Freus i dr Ewa Ładyga, które przygotowały sporą dawkę matematycznego myślenia w postaci gier logicznych dla dzieci i młodzieży oraz konkurs matematyczny z nagrodami ufundowanymi przez Politechnikę Częstochowską.

LAUREACI KONKURSU BE QUICK AND WIN!
W dniu 24.05.2018 w Instytucie Matematyki odbyło się uroczyste wręczanie nagród Laureatom Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego Be Quick and Win! Organizatorami konkursu był Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej. Konkurs trwał od 21 lutego 2018 r. do 25 kwietnia 2018 r. Zadania były zamieszczane na podstronie internetowej Instytutu Matematyki www.im.pcz.pl/konkurs/ w każdą środę o godzinie 19.


Laureatami zostali
I miejsce: Krystian Śledź,
II miejsce: Adam Handke,
III miejsce: Katarzyna Panowska,
IV miejsce: Jacek Ankowski,
V miejsce: Michał Kępa,
VI miejsce: Emilia Starczyk,
VII miejsce: Jakub Motyka,
VIII miejsce: Denis Zelent,
IX miejsce: Michał Maras,
X miejsce: Wojciech Doberschutz,
Wyróżnienie: Paweł Bronkiewicz .

Nagrody dla pierwszych pięciu miejsc: laptop, czytnik ebook, słuchawki bezprzewodowe, dysk zewnętrzny oraz tablet, ufundowało Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Pozostali laureaci otrzymali gry planszowe ufundowane przez Politechnikę Częstochowską.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !!!


XII RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Socjalny Politechniki Częstochowskiej
wraz z Częstochowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Matematycznego
zapraszają pracowników i studentów Politechniki Częstochowskiej do udziału
w XII Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 12.05.2018 r. (sobota).Trasa Rajdu Olsztyn – Złoty Potok drogą leśną (około 14 km). Wyjazd autobusem z dworca PKS o godz. 8:25 (zbiórka przy kasach biletowych o godz. 8:10). Powrót autobusem ze Złotego Potoku o godz. 15:40 lub z Janowa o godz. 17:15. Koszt przejazdu w obie strony wynosi około 11,50 zł.

Koszt ubezpieczenia dla studenta wynosi 5 zł.

Uczestnicy rajdu nie będący studentami proszeni są o zapisy i wpłatę 5 zł na ubezpieczenie do 11.05.2018 r. w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340).

PATRONAT NAD KONKURSEM
W dniu 12 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im Adama Mickiewicza w Lublińcu odbył się XII Regionalny Konkurs Matematyczny im. Stefana Banacha, pod patronatem:
Starosty Lublinieckiego
Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej
Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Częstochowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Autorami zadań konkursowych byli pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej: dr Grzegorz Biernat, dr Jolanta Borowska, dr Jowita Rychlewska.
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki reprezentowali dr Grzegorz Biernat, dr Urszula Siedlecka oraz dr inż. Izabela Zamorska.

FINAŁOWY ETAP REGIONALNEGO KONKURSU "MATEMATYKA W GEOGRAFII"
19 marca 2018 r. w I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie odbył się finałowy etap III edycji Regionalnego Konkursu "Matematyka w geografii" dla uczniów klas gimnazjalnych i podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli między innymi Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej oraz Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Wydział IMiI reprezentowały dr Ewa Ładyga oraz dr Katarzyna Szota, które przeprowadziły dla uczniów warsztaty z matematyki pt. "Wstęga Mőbiusa". Nagrody książkowe i gry logiczne dla najlepszych uczestników konkursu ufundowała Politechnika Częstochowska.

KURS Z EXCELA DLA STUDENTÓW KIERUNKU MATEMATYKA
W dniu 19 lutego br. studenci II-go roku matematyki studiów II-go stopnia wzięli udział w certyfikowanym kursie Excela. Kurs odbył się w Centrum Obsługi Finansowej ZF TRW przy ul. Legionów 63 w Częstochowie.

WARSZTATY MATEMATYCZNE 2018
Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Warsztaty Matematyczne. Przedmiotem Warsztatów będą zagadnienia z algebry wyższej i analizy matematycznej, które nie występują w programach szkolnych.
Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce Warsztaty.

Serdecznie zapraszamy!

KONKURS MATEMATYCZNY
Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w internetowym konkursie matematycznym BE QUICK AND WIN!. Co tydzień w środę o godz. 19:00 na stronie internetowej Konkursu ukazywać się będzie jedno zadanie konkursowe. Pierwsze zadanie zostanie zamieszczone 21 lutego 2018r., a ostatnie - 25 kwietnia 2018r. (cykl 10 zadań). Rozwiązanie każdego zadania należy przesyłać w formie elektronicznej w ciągu 120 minut od momentu jego opublikowania na stronie internetowej. Zadania konkursowe oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami: poprawność rozwiązania, czytelność zapisu, kolejność nadesłania rozwiązania, oryginalność pomysłu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie internetowej www.im.pcz.pl/konkurs /
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 9

Użytkowników online: 0
Kursy
Kierunek MSTI
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31