25-02-2018 18:16:17 
Czasopismo
Kierunek Matematyka

X RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Socjalny Politechniki Częstochowskiej zapraszają
pracowników i studentów Politechniki Częstochowskiej do udziału w X Pieszo-Rowerowym Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 04.06.2016 r. (sobota).


Trasa Rajdu
Zawiercie – Ogrodzieniec drogą leśną (około 15 km). Wyjazd pociągiem z Dworca Głównego godz. 8:36 (zbiórka 8:20). Powrót do Zawiercia autobusem lub rowerem, dalej pociągiem

Koszt wycieczki dla pracownika wynosi 25 zł lub 29 zł (w zależności od grupy zaszeregowania z ZFŚS), obejmuje obiad w Karczmie Jurajskiej oraz ubezpieczenie. Zapisy i informacje do 2.06.2016 r. w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340) lub w Dziale Socjalnym (pokój nr 13).

SPOTKANIE STUDENTÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI TRW
W dniu 13 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne przedstawicieli Centrum Finansowego TRW Polska ze studentami kierunku matematyka. W spotkaniu wzięli udział studenci III-go roku studiów licencjackich i II-go roku studiów magisterskich. Na spotkaniu przedstawiono zasady rekrutacji oraz oferty płatnych rocznych staży. Jedną z przedstawicielek firmy TRW była absolwentka kierunku matematyka - Małgorzata Bejm, która opowiedziała o swojej pracy i zachęcała studentów do aplikowania do TRW.

PODZIĘKOWANIA DLA PRACOWNIKÓW IM
ZAPROSZENIE NA WYKŁAD
Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład

"Typical Slavic phrasal errors in English engineering papers and how to avoid them"

który przedstawi Jon Russell Pross. Wykład odbędzie się 7-go kwietnia 2016r. (czwartek) o godzinie 11.15 w sali B1.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

W imieniu Zarządu OC PTM
Urszula Siedlecka
Sekretarz OC PTM

BIEG PIASTÓW 2016
40. Bieg Piastów z racji jubileuszu był wyjątkowym wydarzeniem. Trwał aż 9 dni i był to Festiwal Narciarstwa Biegowego, składający się z dziewięciu biegów. 27 lutego rywalizację rozpoczęły rodziny w ramach Rodzinnej Dziesiątki. Wśród 20 rodzin na starcie zameldowała się również dr Jolanta Lipińska z Instytutu Matematyki ze swoją trzypokoleniową rodziną. Dla doświadczonych narciarzy trasa była łatwa, ale dla siedmio czy ośmiolatków, którzy po wcześniejszych startach w Biegu Przedszkolaka czy w Rodzinnej Mili po raz pierwszy musieli zmierzyć się z dorosłą trasą, była prawdziwym wyzwaniem. Do nich również można było odnieść słowa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej skierowane do uczestników Biegu Piastów: „Choć odbywa się tu szlachetna, ale zacięta rywalizacja i chociaż celem każdego zawodnika jest zwycięstwo - to przecież najważniejszym przesłaniem staje się poczucie wspólnoty, łączące wszystkich uczestników. Jednoczy Państwa narciarska pasja. Wysiłek, w którym równie ważnym jak walka jest przełamywanie własnych ograniczeń, zwycięstwo nad własną słabością.”

Dr Jolanta Lipińska zameldowała się na mecie wszystkich trzech biegów wchodzących w skład Pucharu Rodzinnego, czyli oprócz Rodzinnej Dziesiątki, rozgrywanego 28 lutego biegu na dystansie 15 km oraz rozgrywanej dzień później Nocnej Dziesiątki, osiągając w swojej kategorii wiekowej w całym cyklu pierwsze miejsce. Po kilku dniach przerwy odbyły się główne biegi. 4 marca na dystansie 25 km Jolanta Lipińska ukończyła rywalizację na 1035 miejscu z czasem 3.10.42, wyprzedzając 106 osób, a w swojej kategorii zajmując 14 miejsce.JOURNAL AMCM
Z przyjemnością informujemy Autorów artykułów i Sympatyków Journal of Applied Mathematics and Computational Mechanics, że czasopismo jest obecnie indeksowane w “Emerging Sources Citation Index” (ESCI), która jest częścią prestiżowej bazy danych Web of Science.

Indeksacja dotyczy artykułów opublikowanych w 2015 roku i w związku z tym, Autorzy tych artykułów mogą już zobaczyć opis bibliograficzny swoich artykułów w bazie Web of Science ( http://www.webofknowledge.com/ ) oraz śledzić cytowania swoich artykułów w tej bazie.

Umieszczenie czasopisma w Emerging Sources Citation Index jest potwierdzeniem jakości prac naukowych publikowanych w JAMCM, oraz szansą na zwiększenie jego rozpoznawalności oraz wzrostu liczby cytowań.
Liczymy na dalszą współpracę z Autorami artykułów naukowych dla podwyższenia jakości (punktacji) JAMCM.

Redaktorzy prowadzący:
Dr inż. Anita Ciekot
Dr Sylwia Lara-Dziembek
Dr inż. Jolanta Pozorska
Dr Urszula Siedlecka

Redaktor techniczny:
Dr inż. Mariusz Ciesielski

Redaktorzy naczelni:
Prof. dr hab. Stanisław Kukla
Prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki

STAŻE DLA STUDENTÓW KIERUNKU MATEMATYKA
Studenci kierunku Matematyka (12 osób), II rok, studia magisterskie odbyli trzymiesięczne (lipiec-wrzesień 2015) płatne staże w ZUS, GUS, Asten Group S.A. oraz Biurze Biegłych Rewidentów.

UDZIAŁ PRACOWNIKÓW IM W KONFERENCJACH MIĘDZYNARODOWYCH
W dniach 20-23 pażdziernika 2015, w Berkeley (San Francisco, USA) miał miejsce "World Congress on Engineering and Computer Science" (WCECS 2015 2014)". W kongresie reprezentował nas prof. Zbigniew Domański, który wygłosił referat "Probability of Dimer Formation on a Honeycomb Lattice" oraz przewodniczył jednej z sesji obrad. Przedstawiony referat jest wynikiem współpracy naszego Instututu Matematyki z naukowcami chińskimi z Uniwersytetu Sun Yat-sena w Guangzhou (Kanton), który należy do czołowych uczelni chińskich.


ABSOLWENCI KIERUNKU MATEMATYKA
Z przyjemnością informujemy, że nasza tegoroczna absolwentka studiów magisterskich na kierunku Matematyka, pani mgr Magdalena Woźniakowska, po pomyślnym odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej została przyjęta na studia doktoranckie w zakresie matematyki w Uniwersytecie Łódzkim.

OBRONY PRAC DYPLOMOWYCH 2015
Z przyjemnością informujemy, że w dniach 26 i 30 czerwca br. oraz 3 lipca br. odbyły się w Instytucie Matematyki obrony prac dyplomowych licencjackich i magisterskich na kierunku Matematyka. Obrony prac magisterskich odbyły się po raz pierwszy.

16 absolwentów kierunku Matematyka uzyskało tytuł zawodowy magistra matematyki.
więcej...

18 absolwentów studentów I stopnia uzyskało tytuł licencjata.

KONFERENCJA MMFT 2015
W dniach 25-27 czerwca br. w Hucisku odbyła się VII Konferencja "Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0
Konferencja MMPE
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28