20-05-2018 19:45:53 
Czasopismo
Kierunek Matematyka

KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI
Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej po raz czwarty organizuje bezpłatny kurs przygotowawczy z matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne.
Rejestracja uczestników na zajęcia trwa do 14.11.2016.

Konferencja Mathematical Modeling in Physics and Engineering 2016
W dniach 23-25 czerwca 2016 r. w Hucisku odbyła się Konferencja Mathematical Modeling in Physics and Engineering. Konferencję organizował Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej i Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W konferencji udział wzięli m.in. studenci kierunku Matematyka.

PERSPEKTYWY 2016
Kierunek Matematyka na Politechnice Częstochowskiej zajął wysoką pozycję w rankingu kierunków studiów "Perspektywy 2016".
Wyprzedzamy wiele wydziałów matematyki różnych uczelni w Polsce. Między innymi jesteśmy przed Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem Szczecińskim, Uniwersytetem Rzeszowskim, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem w Białymstoku, Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie. Wyprzedzamy wiele politechnik, które prowadzą kierunek matematyka. Między innymi jesteśmy przed Politechniką Rzeszowską , Politechniką Białostocką, Politechniką Lubelską, Politechniką Krakowską.

Oto link do strony rankingu kierunków studiów "Perspektywy 2016":
http://perspektywy.pl/RSW2016/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-scisle/matematyka

PIKNIK NAUKOWY
W dniu 22 maja 2016 r. w Galerii Jurajskiej odbył się Piknik Naukowy organizowany przez Politechnikę Częstochowską. Instytut Matematyki reprezentowały: dr Katarzyna Freus, dr Urszula Siedlecka, dr Katarzyna Szota, dr inż. Izabela Zamorska.

X RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Socjalny Politechniki Częstochowskiej zapraszają
pracowników i studentów Politechniki Częstochowskiej do udziału w X Pieszo-Rowerowym Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 04.06.2016 r. (sobota).


Trasa Rajdu
Zawiercie – Ogrodzieniec drogą leśną (około 15 km). Wyjazd pociągiem z Dworca Głównego godz. 8:36 (zbiórka 8:20). Powrót do Zawiercia autobusem lub rowerem, dalej pociągiem

Koszt wycieczki dla pracownika wynosi 25 zł lub 29 zł (w zależności od grupy zaszeregowania z ZFŚS), obejmuje obiad w Karczmie Jurajskiej oraz ubezpieczenie. Zapisy i informacje do 2.06.2016 r. w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340) lub w Dziale Socjalnym (pokój nr 13).

SPOTKANIE STUDENTÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI TRW
W dniu 13 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie informacyjno-rekrutacyjne przedstawicieli Centrum Finansowego TRW Polska ze studentami kierunku matematyka. W spotkaniu wzięli udział studenci III-go roku studiów licencjackich i II-go roku studiów magisterskich. Na spotkaniu przedstawiono zasady rekrutacji oraz oferty płatnych rocznych staży. Jedną z przedstawicielek firmy TRW była absolwentka kierunku matematyka - Małgorzata Bejm, która opowiedziała o swojej pracy i zachęcała studentów do aplikowania do TRW.

PODZIĘKOWANIA DLA PRACOWNIKÓW IM
ZAPROSZENIE NA WYKŁAD
Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład

"Typical Slavic phrasal errors in English engineering papers and how to avoid them"

który przedstawi Jon Russell Pross. Wykład odbędzie się 7-go kwietnia 2016r. (czwartek) o godzinie 11.15 w sali B1.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

W imieniu Zarządu OC PTM
Urszula Siedlecka
Sekretarz OC PTM

BIEG PIASTÓW 2016
40. Bieg Piastów z racji jubileuszu był wyjątkowym wydarzeniem. Trwał aż 9 dni i był to Festiwal Narciarstwa Biegowego, składający się z dziewięciu biegów. 27 lutego rywalizację rozpoczęły rodziny w ramach Rodzinnej Dziesiątki. Wśród 20 rodzin na starcie zameldowała się również dr Jolanta Lipińska z Instytutu Matematyki ze swoją trzypokoleniową rodziną. Dla doświadczonych narciarzy trasa była łatwa, ale dla siedmio czy ośmiolatków, którzy po wcześniejszych startach w Biegu Przedszkolaka czy w Rodzinnej Mili po raz pierwszy musieli zmierzyć się z dorosłą trasą, była prawdziwym wyzwaniem. Do nich również można było odnieść słowa Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej skierowane do uczestników Biegu Piastów: „Choć odbywa się tu szlachetna, ale zacięta rywalizacja i chociaż celem każdego zawodnika jest zwycięstwo - to przecież najważniejszym przesłaniem staje się poczucie wspólnoty, łączące wszystkich uczestników. Jednoczy Państwa narciarska pasja. Wysiłek, w którym równie ważnym jak walka jest przełamywanie własnych ograniczeń, zwycięstwo nad własną słabością.”

Dr Jolanta Lipińska zameldowała się na mecie wszystkich trzech biegów wchodzących w skład Pucharu Rodzinnego, czyli oprócz Rodzinnej Dziesiątki, rozgrywanego 28 lutego biegu na dystansie 15 km oraz rozgrywanej dzień później Nocnej Dziesiątki, osiągając w swojej kategorii wiekowej w całym cyklu pierwsze miejsce. Po kilku dniach przerwy odbyły się główne biegi. 4 marca na dystansie 25 km Jolanta Lipińska ukończyła rywalizację na 1035 miejscu z czasem 3.10.42, wyprzedzając 106 osób, a w swojej kategorii zajmując 14 miejsce.JOURNAL AMCM
Z przyjemnością informujemy Autorów artykułów i Sympatyków Journal of Applied Mathematics and Computational Mechanics, że czasopismo jest obecnie indeksowane w “Emerging Sources Citation Index” (ESCI), która jest częścią prestiżowej bazy danych Web of Science.

Indeksacja dotyczy artykułów opublikowanych w 2015 roku i w związku z tym, Autorzy tych artykułów mogą już zobaczyć opis bibliograficzny swoich artykułów w bazie Web of Science ( http://www.webofknowledge.com/ ) oraz śledzić cytowania swoich artykułów w tej bazie.

Umieszczenie czasopisma w Emerging Sources Citation Index jest potwierdzeniem jakości prac naukowych publikowanych w JAMCM, oraz szansą na zwiększenie jego rozpoznawalności oraz wzrostu liczby cytowań.
Liczymy na dalszą współpracę z Autorami artykułów naukowych dla podwyższenia jakości (punktacji) JAMCM.

Redaktorzy prowadzący:
Dr inż. Anita Ciekot
Dr Sylwia Lara-Dziembek
Dr inż. Jolanta Pozorska
Dr Urszula Siedlecka

Redaktor techniczny:
Dr inż. Mariusz Ciesielski

Redaktorzy naczelni:
Prof. dr hab. Stanisław Kukla
Prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki

STAŻE DLA STUDENTÓW KIERUNKU MATEMATYKA
Studenci kierunku Matematyka (12 osób), II rok, studia magisterskie odbyli trzymiesięczne (lipiec-wrzesień 2015) płatne staże w ZUS, GUS, Asten Group S.A. oraz Biurze Biegłych Rewidentów.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0
Konferencja MMPE
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31