18-03-2019 22:30:22 
Czasopismo
Kierunek Matematyka

MATEMATYK - NAJLEPSZY ZAWÓD
Miło nam poinformować, że matematyk zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych zawodów według portalu „Puls Biznesu” (za portalem CareerCast.com). Bardzo wysokie trzecie miejsce na tej samej liście zajmuje zawód statystyk. Warto w tym kontekście podkreślić, że na prowadzonym na naszym wydziale kierunku matematyka przedmioty przygotowujące do zawodu statystyk stanowią znaczącą część programu kształcenia.


WIZYTA U PARTNERA PRZEMYSŁU KRAJOWEGO
W dniu 11 marca 2014 roku grupa studentów trzeciego roku matematyki wzięła udział w wizycie studyjnej podczas której zwiedzili Zakłady FIAT Auto Poland w Tychach. Wyjazd został zorganizowany w ramach kierunku zamawianego "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Opiekunkami grupy były dr inż. Wioletta Tuzikiewicz oraz dr Urszula Siedlecka.


ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW INSTYTUTU MATEMATYKI
Dnia 2 grudnia 2013r. w czasie uroczystości z okazji Święta Politechniki Częstochowskiej w Akademickim Centrum Kultury i Sportu zostały wręczone medale pracownikom Instytutu Matematyki.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
dr inż. Anita Ciekot
dr hab. inż. Andrzej Grzybowski
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymała dr Jolanta Borowska.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała dr Maria Lupa.


UCHWAŁA PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ
Z przyjemnością informujemy, że Polska Komisja Akredytacyjna po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego w sprawie oceny programowej kierunku "matematyka" wydała ocenę pozytywną. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, iż Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku "matematyka" studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej. .

JOURNAL AMCM
Uprzejmie informujemy, ze nasze czasopismo Journal of Applied Mathematics and computational Mechanics (Online) zostało zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczone symbolem: ISSN 2353-0588.
Czasopismo jest również zarejestrowane w tym systemie w formie drukowanej i oznaczone symbolem ISSN 2299-9965.


UDZIAŁ STUDENTÓW TRZECIEGO ROKU W KONFERENCJI KRAJOWEJ
W ramach projektu "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych", grupa trzech studentek oraz dwóch studentów kierunku Matematyka, wzięła udział w XVI Międzynarodowych Warsztatach dla Młodych Matematyków "Teoria Ergodyczna i Układy Dynamiczne". Konferencja odbyła się w Krakowie w dniach 15-21.09.2013 r.


WIZYTA STUDENTÓW DRUGIEGO ROKU MATEMATYKI NA TARGACH
W dniu 7 czerwca br. 39 studentów II-go roku matematyki wzięło udział wizycie na targach w Poznaniu. Wyjazd został zorganizowany w ramach czwartej edycji kierunków zamawianych: "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Podczas wizyty studenci zwiedzili targi Innowacje - Technologie - Maszyny. Opiekunami grupy były dr Lena Łacińska oraz dr Urszula Siedlecka.


STUDIA II. STOPNIA NA KIERUNKU MATEMATYKA
Miło nam poinformować, że Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek o nadanie Wydziałowi Inżynierii Mechanicznej i Informatyki uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Matematyka na poziomie studiów II stopnia o profilu ogólnoakademickim ( magisterskich).
Studia rozpoczną się 1.10.2013 roku.


XVIII MINISYMPOZJUM FIZYKI STATYSTYCZNEJ
Z przyjemnością informujemy, że XVIII Minisympozjum Fizyki Statystycznej, którego współorganizatorem jest Instyt Matematyki Politechniki Częstochowskiej będzie miało miejsce w dniu 1 lipca br. w Auli gmachu głównego Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Al. Armii Krajowej.

Szczegółowa informacja o konferencji.

V KONFERENCJA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W FIZYCE I TECHNICE (MMFT2013)
Serdecznie zapraszamy do udziału w V Konferencji Modelowanie Matematyczne w Fizyce i Technice, organizowanej przez Częstochowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej.

Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 czerwca 2013 w Kleszczowie.
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 23.05.2013 nasz Wydział odwiedziła grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola SOWA.
Dzieci zobaczyły sale wykładowe oraz laboratoria. W Instytucie Matematyki dr Katarzyna Szota oraz dr Katarzyna Freus zaprezentowały gry matematyczne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0
Kierunek MSTI
Konferencja MMPE
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31