20-01-2020 09:41:55 
Czasopismo
Kierunek Matematyka

ZJAZD TOWARZYSTW MATEMATYCZNYCH POLSKI I NIEMIEC
W dniu 17 września rozpocznie się wspólny zjazd towarzystw matematycznych Polski (PTM) i Niemiec (DMV). Transmisje z uroczystości otwarcia i pierwszych dwóch wykładów plenarnych można obejrzeć na stronie głównej portalu PTM lub portalu DMV-PTM, pod adresami:

http://dmv.ptm.org.pl/stream

http://www.ptm.org.pl/transmisja-dmv-ptm-2014

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania za tej okazji by posłuchać wykładów wybitnych matematyków z obydwu zaprzyjaźnionych towarzystw matematycznych.

UDZIAŁ PRACOWNIKÓW IM W KONFERENCJACH MIĘDZYNARODOWYCH
W dniach 23-25 czerwca 2014, w Katani miała miejsce konferencja International Conference on Fractional Differentiation and Its Applications 2014 - ICFDA'14. W konferencji tej uczestniczyli prof. Małgorzata Klimek, dr Tomasz Błaszczyk oraz trzy studentki kierunku Matematyka: Marlena Kozioł, Ariadna Kupisiewicz oraz Paulina Wróbel. Prof. Małgorzata Klimek wygłosiła referat "Regular Fractional Sturm-Liouville Problem with Discrete Spectrum: Solutions and Applications", przewodniczyła jednej z sesji obrad oraz należała do komitetu naukowego konferencji. Dr Tomasz Błaszczyk wygłosił referat "Numerical solution of the fractional oscillator equation in integral form", natomiast studentki zaprezentowały poster "An approximation of the analytical solution of the fractional oscillator equation".

VI KONFERENCJA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W FIZYCE I TECHNICE
W dniach 26-28.06.2014r. w Malutkie Resort odbyła się VI KONFERENCJA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W FIZYCE I TECHNICE. Uczestnikami Konferencji byli pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej a także innych uczelni polskich i zagranicznych oraz studenci drugiego i trzeciego roku kierunku Matematyka Politechniki Częstochowskiej. Studenci przedstawili wyniki swoich prac w czasie sesji posterowej.

VIII RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Kadr, Płac i Spraw Socjalnych zapraszają wszystkich pracowników Politechniki Częstochowskiej do udziału w VIII Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 24.05. 2014 r. (sobota).

Zbiórka uczestników rajdu pieszego o godz. 9.00 na przystanku autobusu 67 przy ul. Piłsudskiego, skąd pojadą oni do Olsztyna, gdzie rozpoczyna się wędrówka.
Zbiórka uczestników rajdu rowerowego o godz. 09.15 przy kasach biletowych od strony ul. Wolności na dworcu PKP, skąd pojadą oni pociągiem do Żarek Letniska. Trasa rajdu rowerowego prowadzić będzie głównie ścieżkami leśnymi i polnymi. Spotkanie obydwu grup w smażalni pstrągów w Złotym Potoku planowane jest na godz.14.00.
Koszt wycieczki wynosi 25 zł lub 29 zł (w zależności od dochodu pracownika)
i obejmuje obiad w Złotym Potoku oraz ubezpieczenie. Dojazd do Złotego Potoku oraz powrót do Częstochowy nie jest wliczony w cenę rajdu. Zapisy do 22.05.2014 r.
w Dziale Kadr, Płac i Spraw Socjalnych (pokój nr 13) lub w sekretariacie Instytutu Matematyki.
Uwaga. Istnieje również możliwość dołączenia indywidualnie na obiad w Złotym Potoku. Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340).

MATEMATYK - NAJLEPSZY ZAWÓD
Miło nam poinformować, że matematyk zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych zawodów według portalu „Puls Biznesu” (za portalem CareerCast.com). Bardzo wysokie trzecie miejsce na tej samej liście zajmuje zawód statystyk. Warto w tym kontekście podkreślić, że na prowadzonym na naszym wydziale kierunku matematyka przedmioty przygotowujące do zawodu statystyk stanowią znaczącą część programu kształcenia.


WIZYTA U PARTNERA PRZEMYSŁU KRAJOWEGO
W dniu 11 marca 2014 roku grupa studentów trzeciego roku matematyki wzięła udział w wizycie studyjnej podczas której zwiedzili Zakłady FIAT Auto Poland w Tychach. Wyjazd został zorganizowany w ramach kierunku zamawianego "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Opiekunkami grupy były dr inż. Wioletta Tuzikiewicz oraz dr Urszula Siedlecka.


ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW INSTYTUTU MATEMATYKI
Dnia 2 grudnia 2013r. w czasie uroczystości z okazji Święta Politechniki Częstochowskiej w Akademickim Centrum Kultury i Sportu zostały wręczone medale pracownikom Instytutu Matematyki.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
dr inż. Anita Ciekot
dr hab. inż. Andrzej Grzybowski
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymała dr Jolanta Borowska.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała dr Maria Lupa.


UCHWAŁA PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ
Z przyjemnością informujemy, że Polska Komisja Akredytacyjna po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego w sprawie oceny programowej kierunku "matematyka" wydała ocenę pozytywną. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, iż Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku "matematyka" studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej. .

JOURNAL AMCM
Uprzejmie informujemy, ze nasze czasopismo Journal of Applied Mathematics and computational Mechanics (Online) zostało zarejestrowane w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczone symbolem: ISSN 2353-0588.
Czasopismo jest również zarejestrowane w tym systemie w formie drukowanej i oznaczone symbolem ISSN 2299-9965.


UDZIAŁ STUDENTÓW TRZECIEGO ROKU W KONFERENCJI KRAJOWEJ
W ramach projektu "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych", grupa trzech studentek oraz dwóch studentów kierunku Matematyka, wzięła udział w XVI Międzynarodowych Warsztatach dla Młodych Matematyków "Teoria Ergodyczna i Układy Dynamiczne". Konferencja odbyła się w Krakowie w dniach 15-21.09.2013 r.


WIZYTA STUDENTÓW DRUGIEGO ROKU MATEMATYKI NA TARGACH
W dniu 7 czerwca br. 39 studentów II-go roku matematyki wzięło udział wizycie na targach w Poznaniu. Wyjazd został zorganizowany w ramach czwartej edycji kierunków zamawianych: "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Podczas wizyty studenci zwiedzili targi Innowacje - Technologie - Maszyny. Opiekunami grupy były dr Lena Łacińska oraz dr Urszula Siedlecka.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0
Kursy
Kierunek MSTI
Konferencja MMPE
Konferencja RRNR'2019
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31