23-09-2014 16:18:55 
Nawigacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0
Czasopismo
Kierunek Matematyka
MSFS

ZJAZD TOWARZYSTW MATEMATYCZNYCH POLSKI I NIEMIEC
W dniu 17 września rozpocznie się wspólny zjazd towarzystw matematycznych Polski (PTM) i Niemiec (DMV). Transmisje z uroczystości otwarcia i pierwszych dwóch wykładów plenarnych można obejrzeć na stronie głównej portalu PTM lub portalu DMV-PTM, pod adresami:

http://dmv.ptm.org.pl/stream

http://www.ptm.org.pl/transmisja-dmv-ptm-2014

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania za tej okazji by posłuchać wykładów wybitnych matematyków z obydwu zaprzyjaźnionych towarzystw matematycznych.

UDZIAŁ PRACOWNIKÓW IM W KONFERENCJACH MIĘDZYNARODOWYCH
W dniach 23-25 czerwca 2014, w Katani miała miejsce konferencja International Conference on Fractional Differentiation and Its Applications 2014 - ICFDA'14. W konferencji tej uczestniczyli prof. Małgorzata Klimek, dr Tomasz Błaszczyk oraz trzy studentki kierunku Matematyka: Marlena Kozioł, Ariadna Kupisiewicz oraz Paulina Wróbel. Prof. Małgorzata Klimek wygłosiła referat "Regular Fractional Sturm-Liouville Problem with Discrete Spectrum: Solutions and Applications", przewodniczyła jednej z sesji obrad oraz należała do komitetu naukowego konferencji. Dr Tomasz Błaszczyk wygłosił referat "Numerical solution of the fractional oscillator equation in integral form", natomiast studentki zaprezentowały poster "An approximation of the analytical solution of the fractional oscillator equation".

Enea Tri Tour
Miło nam poinformować, że po trzech imprezach z serii Enea Tri Tour (Sieraków 01.06, Kołobrzeg 20.06, Szczecin 06.07),
w klasyfikacji generalnej dystansu krótkiego dr Jolanta Lipińska zajmuje 183 miejsce (na ponad tysiąc osób sklasyfikowanych).
Ponadto 13 lipca dr Jolanta Lipińska startowała w Nieporęcie w Volvo Triathlon Series.

VI KONFERENCJA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W FIZYCE I TECHNICE
W dniach 26-28.06.2014r. w Malutkie Resort odbyła się VI KONFERENCJA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W FIZYCE I TECHNICE. Uczestnikami Konferencji byli pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej a także innych uczelni polskich i zagranicznych oraz studenci drugiego i trzeciego roku kierunku Matematyka Politechniki Częstochowskiej. Studenci przedstawili wyniki swoich prac w czasie sesji posterowej.

WYKŁADY PROFESORÓW WIZYTUJĄCYCH W ROKU AKADEMICKIM 2013/2014 W RAMACH KIERUNKÓW ZAMAWIANYCH
W roku akademickim 2013/2014 w ramach projektu

"Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki – atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych"


gościliśmy następujących profesorów wizytujących:

- prof. dr hab. inż. Jan Awrejcewicz, Politechnika Łódzka;
Modelowanie, równania różniczkowe i dynamika układów mechanicznych, listopad 2013

- prof. dr hab. Yuriy Povstenko, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie;
Od kurzu Cantora do żuka Mandelbrota, kwiecień 2014

- prof. nadzw. dr hab. Ewaryst Wierzbicki, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie;
Zagadnienie najlepszej aproksymacji średniokwadratowej, maj 2014


ZAPROSZENIE
Zapraszamy studentów kierunku matematyka na wykład

Pana Pawła Brzozowskiego – doradcy finansowego firmy Phinance S.A.
pt."Realia rynku pracy a rynek finansowym",

który odbędzie się 23 maja br. w sali B1 o godz. 13.15.

VIII RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Kadr, Płac i Spraw Socjalnych zapraszają wszystkich pracowników Politechniki Częstochowskiej do udziału w VIII Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 24.05. 2014 r. (sobota).

Zbiórka uczestników rajdu pieszego o godz. 9.00 na przystanku autobusu 67 przy ul. Piłsudskiego, skąd pojadą oni do Olsztyna, gdzie rozpoczyna się wędrówka.
Zbiórka uczestników rajdu rowerowego o godz. 09.15 przy kasach biletowych od strony ul. Wolności na dworcu PKP, skąd pojadą oni pociągiem do Żarek Letniska. Trasa rajdu rowerowego prowadzić będzie głównie ścieżkami leśnymi i polnymi. Spotkanie obydwu grup w smażalni pstrągów w Złotym Potoku planowane jest na godz.14.00.
Koszt wycieczki wynosi 25 zł lub 29 zł (w zależności od dochodu pracownika)
i obejmuje obiad w Złotym Potoku oraz ubezpieczenie. Dojazd do Złotego Potoku oraz powrót do Częstochowy nie jest wliczony w cenę rajdu. Zapisy do 22.05.2014 r.
w Dziale Kadr, Płac i Spraw Socjalnych (pokój nr 13) lub w sekretariacie Instytutu Matematyki.
Uwaga. Istnieje również możliwość dołączenia indywidualnie na obiad w Złotym Potoku. Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340).

MATEMATYK - NAJLEPSZY ZAWÓD
Miło nam poinformować, że matematyk zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych zawodów według portalu „Puls Biznesu” (za portalem CareerCast.com). Bardzo wysokie trzecie miejsce na tej samej liście zajmuje zawód statystyk. Warto w tym kontekście podkreślić, że na prowadzonym na naszym wydziale kierunku matematyka przedmioty przygotowujące do zawodu statystyk stanowią znaczącą część programu kształcenia.


WIZYTA U PARTNERA PRZEMYSŁU KRAJOWEGO
W dniu 11 marca 2014 roku grupa studentów trzeciego roku matematyki wzięła udział w wizycie studyjnej podczas której zwiedzili Zakłady FIAT Auto Poland w Tychach. Wyjazd został zorganizowany w ramach kierunku zamawianego "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Opiekunkami grupy były dr inż. Wioletta Tuzikiewicz oraz dr Urszula Siedlecka.


UDZIAŁ PRACOWNIKÓW IM W KONFERENCJACH MIĘDZYNARODOWYCH
W dniach 12-15 marca 2014, w Hong Kongu miała miejsce konferencja "International Multiconference of Engineers and Computer Scientists (IMECS 2014)". W konferencji tej uczestniczył prof. Zbigniew Domański z naszego instytutu, który wygłosił referat "Distribution of Node-to-Node Distance in a Cubic Lattice of Binding Centers" oraz przewodniczył jednej z sesji obrad. Organizatorem corocznej konferencji jest International Association of Engineers (IAENG). Stowarzyszenie to gromadzi naukowców i inżynierów z całego świata zajmujących się problemami inżynierii mechanicznej, elektrycznej, chemicznej oraz zastosowań matematyki, fizyki i informatyki.

BIEG PIASTÓW 2014
W dniach 28.02.14-02.03.14 w Jakuszycach odbył się 38 Bieg Piastów. Ze względu na trudne warunki (brak śniegu) dystanse poszczególnych biegów zostały znacznie skrócone (z planowanych 15,26 czy 50 do 8 lub 10 km). W dwóch biegach wystartowała i zameldowała się na mecie dr Jolanta Lipińska z Instytutu Matematyki.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30