27-01-2020 06:44:09 
Czasopismo
Kierunek Matematyka

KURSY DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH
Politechnika Czestochowska zaprasza uczniow klas maturalnych do uczestnictwa w kursach przygotowujacych do matury z biologii, chemii, fizyki ( poziom rozszerzony) i matematyki ( poziom podstawowy i rozszerzony)
Zapisy i dodatkowe informacje http://pcz.pl/studenciak/kursy

PIKNIK RODZINNY
2 czerwca 2019 roku z okazji 70-lecia Politechniki Częstochowskiej na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbył się Piknik Rodzinny. W ramach pikniku odbyły się zawody sportowe we wszystkich kategoriach wiekowych - biegi dla dzieci, duathlon, zawody sportowe dla rodzin.
Nagrody wręczał rektor Politechniki Częstochowskiej prof. Norbert Sczygiol. Każdy wydział politechniki miał okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną oraz zainteresować doświadczeniami fizycznymi, chemicznymi, biotechnologicznymi. Instytut Matematyki WIMiI reprezentowały: dr Katarzyna Freus,dr Ewa Ładyga, dr Katarzyna Szota i dr Izabela Zamorska. Przygotowały one ciekawe gry i zabawy logiczne dla dzieci i dorosłych.

RANKING KIERUNKÓW STUDIÓW
Z przyjemnością informujemy, że kierunek Matematyka prowadzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej w najnowszym rankingu kierunków studiów"Perspektywy 2019" znalazł się na wysokim dziewiątym miejscu.

Wyprzedzamy wiele wydziałów matematyki różnych uczelni w Polsce, m. in. Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytet Opolski, a także Politechnikę Gdańską oraz Politechnikę Poznańską.

PIKNIK NAUKOWY 2019
W dniu 11 maja 2019 roku w Galerii Jurajskiej odbyła się kolejna edycja „Pikniku Naukowego” zorganizowanego przez Politechnikę Częstochowską. Pracownicy Uczelni i studenci przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w celu pokazania, że naukę można połączyć z zabawą. W godzinach 12 -18 można było uczestniczyć w pokazie eksperymentów fizycznych i chemicznych, nowoczesnych robotów, pojazdu z napędem elektrycznym, drukarkę 3D, wziąć udział w konkursach z nagrodami. Nie tylko najmłodsi uczestnicy mogli zagrać w różne gry logiczne i łamigłówki matematyczne. Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki reprezentowały między innymi dr Jolanta Borowska, dr Ewa Ładyga, dr Katarzyna Szota oraz dr Izabela Zamorska z Instytutu Matematyki.

WARSZTATY MATEMATYCZNE 2019
Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Warsztaty Matematyczne. Przedmiotem Warsztatów będą m. in. zagadnienia z algebry wyższej i analizy matematycznej, które nie występują w programach szkolnych.
Udział w Warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce Warsztaty.

Serdecznie zapraszamy!

ROZPOCZĘCIE KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO Z MATEMATYKI
Informujemy, że wszystkie osoby, które wysłały zgłoszenie uczestnictwa w Kursie przygotowawczym z matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne zostały na kurs zakwalifikowane.

Zapraszamy do udziału w pierwszych zajęciach, które odbędą się w dniu 17.11.18 w godz. 10.00-12.00 w salach A0 (poziom rozszerzony) i A13 (poziom podstawowy), ul. Dąbrowskiego 73.


KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI DLA KANDYDATÓW NA STUDIA TECHNICZNE I MATEMATYCZNE
Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej po raz szósty organizuje bezpłatny kurs przygotowawczy z matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym dla kandydatów na studia techniczne i matematyczne.
Rejestracja uczestników na zajęcia trwa do 07.11.2018 r.


RANKING KIERUNKÓW STUDIÓW
Z przyjemnością informujemy, że kierunek Matematyka prowadzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej został wysoko oceniony w najnowszym rankingu kierunków studiów"Perspektywy 2018".
Wyprzedzamy wiele wydziałów matematyki różnych uczelni w Polsce. Między innymi jesteśmy przed Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem Zielonogórskim,  Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie  oraz  Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Wyprzedzamy także wiele politechnik, które prowadzą kierunek matematyka. Między innymi jesteśmy przed Politechniką Poznańską oraz Politechniką Gdańską.


WARSZTATY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW
24 maja w Instytucie Matematyki odbyły się warsztaty matematyczne przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 z Zawiercia. Zajęcia prowadziły dr Jolanta Borowska, dr Katarzyna Freus, dr Ewa Ładyga oraz dr Katarzyna Szota.

PIKNIK NAUKOWY
W dniu 19 maja 2018 roku w Galerii Jurajskiej odbyła się trzecia edycja „Pikniku Naukowego” zorganizowanego przez Politechnikę Częstochowską. Naukowcy i studenci reprezentujący sześć wydziałów uczelni przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w celu pokazania, że naukę można połączyć z zabawą. W godzinach 12 – 18 można było uczestniczyć w pokazie eksperymentów fizycznych i chemicznych, doświadczeń i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Instytut Matematyki reprezentowały na Pikniku Naukowym dr Katarzyna Freus i dr Ewa Ładyga, które przygotowały sporą dawkę matematycznego myślenia w postaci gier logicznych dla dzieci i młodzieży oraz konkurs matematyczny z nagrodami ufundowanymi przez Politechnikę Częstochowską.

LAUREACI KONKURSU BE QUICK AND WIN!
W dniu 24.05.2018 w Instytucie Matematyki odbyło się uroczyste wręczanie nagród Laureatom Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego Be Quick and Win! Organizatorami konkursu był Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej. Konkurs trwał od 21 lutego 2018 r. do 25 kwietnia 2018 r. Zadania były zamieszczane na podstronie internetowej Instytutu Matematyki www.im.pcz.pl/konkurs/ w każdą środę o godzinie 19.


Laureatami zostali
I miejsce: Krystian Śledź,
II miejsce: Adam Handke,
III miejsce: Katarzyna Panowska,
IV miejsce: Jacek Ankowski,
V miejsce: Michał Kępa,
VI miejsce: Emilia Starczyk,
VII miejsce: Jakub Motyka,
VIII miejsce: Denis Zelent,
IX miejsce: Michał Maras,
X miejsce: Wojciech Doberschutz,
Wyróżnienie: Paweł Bronkiewicz .

Nagrody dla pierwszych pięciu miejsc: laptop, czytnik ebook, słuchawki bezprzewodowe, dysk zewnętrzny oraz tablet, ufundowało Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Pozostali laureaci otrzymali gry planszowe ufundowane przez Politechnikę Częstochowską.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !!!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0
Kursy
Kierunek MSTI
Konferencja MMPE
Konferencja RRNR'2019
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29